Wybierz język: [ENGLISH] [SLOVENSKÝ] [Mapa strony]  

Wielka woda w Jurgowie - zdjecia

Po całodziennych opadach deszczu stan wody na rzece Białce przepływającej w pobliżu Jurgowa jest bardzo wysoki. Z aktualnych informacji, które posiadamy (23.07.2008, 20:44) wynika, że wszystkie mosty w okolicy Jurgowa są zamknięte. W samym Jurgowie sytuacja jest trudna ale nie tragiczna. Pozalewane są piwnice niektórych domów. Jednak w lesie w pobliżu rzeki Białki jest znacznie gorzej. Okolice jurgowskiego amfiteatru i boiska sportowego są prawie całkowicie pod wodą. Spore straty są też w okolicach wyciągów narciarskich. Zalane jest także boisko sportowe w Brzegach. W Brzegach brak jest zasilania w energię elektryczną, gdyż uszkodzony został słup średniego napięcia w okolicy mostu na rzece Białce. W całym rejonie Jurgowa są zakłócenia w łączności telefonicznej sieć tradycyjna nie działa a komórkowa jest przeciążona. Łączność internetowa jest mocno ograniczona ze względu na problemy z telefonami i dostawami prądu. Większość mieszkańców korzystających z Internetu łączy się przy pomocy lokalnej sieci bezprzewodowej a ta nie działa ponieważ w Brzegach nie ma prądu a właśnie tam znajduje się jeden z głównych nadajników. Jeśli deszcz będzie padał nadal, a takie są prognozy to sytuacja w nocy może znacznie się pogorszyć.

Rzeka Białka podczas ulewnych deszczy i krótko po ich ustaniu jest bardzo niebezpieczna. Niesie duże ilości połamanych drzew, krzewów i kamieni. Po tak dużych opadach zazwyczaj znacząco zmienia się także koryto rzeki. Chyba jedynymi którzy cieszą się z wysokiego stanu rzeki są kajakarze, którzy po ustaniu opadów na pewno tłumnie się pojawią w weekend na rzece.

Jurgów - wezbrana rzeka Białka i skutki ulewnych deszczy


Słowacja. Most na rzece Biala woda. Służby usuwają płynace drzewa<br />aby niedopuścić do uszkodzenia mostu.
Słowacja. Most na rzece Biala woda. Służby usuwają płynace drzewa
aby niedopuścić do uszkodzenia mostu.Białka na wysokości "Szałasów" w Jurgowie.<br />Miejsce kajakowego obozu szkoleniowego.
Białka na wysokości "Szałasów" w Jurgowie.
Miejsce kajakowego obozu szkoleniowego.Most na rzece "Białka" na drodze DK 49 Nowy Targ - Jurgów w miejscowości Czarna Góra.<br />Zamknięty z powodu uszkodzenia jezdni. Powstała w nim 7 metrowa dziura.
Most na rzece "Białka" na drodze DK 49 Nowy Targ - Jurgów w miejscowości Czarna Góra.
Zamknięty z powodu uszkodzenia jezdni. Powstała w nim 7 metrowa dziura.
Wielka woda w Jurgowie

[Linki] [Historia strony] [Kontakty] [Statystyka strony] [O stronie]

Jurgow.pl 1999-2018